Paar põlvkonda tagasi sai näiteks lapsi edukalt hirmutada sõnaga hiroshiima...
Õpetajast antud juhul muidugi alatu temp.Tema ju voodilinu pärast pesema ei pea või veel hullem, lastega mööda psühhiaatreid joosta.
Küll peaks aga igaüks mõtlema - cui bono? Kellele on see kasulik? Kellele on kasulikud rahvaste vahelised hõõrumised, mida verisemad, seda parem! Kas kellegile jäi meelde, kus valdkonnas kasvasid Eestis palgad kõige kiiremini. Õige! Rahandusringkonnas!
Mida kasuliku toodab see sektor tavainimesele? Vastust muidugi võibki ootama jääda...
Erinevalt nimetatud õpetajast söandan väita, et maailmas on praegu rahulikum kui kunagi varem eales. Riike, kelle juhid blogisid peavad, üldjuhul sõdu lahti ei päästa. Nafta, kulla ja nisu hind maailmaturul, - rahuliku elu indikaatorid -, ei näita samuti tõusumärke. Oivalised ajad kellegile, millal olulist infot valdasid ainult valitsejad, on mööda saanud. Elektroonika hinnad langevad jätkuvalt...
Riigi, võimu ja raha lood maailmas, mis käivad vankumatult kokku nagu sukk, saabas ja kingaviks, ei näi just kõige paremini käivat. Riikide arvu ei jõua paari põlvkonna pärast keegi kokku kujutada, võim on rahvale vaenlase kujundite loomisel pükstest välja hüppamas, virtuaalraha näitab näpuga pangale kohta ajaloo prügikastis.
Ilma igasuguse ees- ja tagahoolduseta amishid USA- s, kellele kolmainus igapäevaelus, riik-võim-raha on sama oluline igapäeva elus kui surnud kärbes solgipanges, kahekordistavad oma populatsiooni iga põlvkonnaga...
Kolmas maailmasõda jääb lihtsalt sedapuhku ära. Lihtsalt liiga palju inimesi küsivad juba - cui bono?
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/eesti-energia-investeerib-polevkivisse-kuni-4-miljardit-eurot.d?id=69730937
bitter